Çocuk Koltuğu Nasıl Temizlenir?

Otomobil temizliği ve hijyeni konusunda yaptığı açıklamalar ile kamuoyunu bilgilendirmeye devam eden AutoClub otomobilin içindeki çocuk koltuklarının temizliğine de özellikle dikkat çekiyor. Otomobil temizliğinden bağımsız olarak çocuk koltuğu temizliği ve hijyenini öne çıkaran AutoClub bu konuda annelerin bilgilendirilmesinin önemine dikkat çekiyor.

Bağışıklık sistemi henüz güçlenmemiş çocuklarımız otomobil içindeki mikroplu ortamdan çok daha kolay etkilenebiliyor, çok daha kolay hastalanabiliyor. Bunun için otomobil içindeki temizlik ve hijyen kadar çocuklarımızı koltuklarının temizliği de büyük önem taşıyor. Tekstil ürünlerinden oluşan yapısı yanında bağlantı noktalarında biriken artıklar nedeni ile birçok mikrobun yaşaması ve çoğalması için gayet uygun bir ortam sağlayan Çocuk Koltuğunun periyodik olarak temizlenmesi gerekiyor.

Özellikle yeni doğum sonrasında anne ve çocuk sağlığı konusunun önemine dikkat çeken AutoClub otomobil temizliği uygulamalarının doğum paketleri içerisine dahil edilmesinin önemine dikkat çekti.

AutoClub detaylı iç temizliği uygulamalarında da belirttiğimiz gibi bu noktaların temizliği kadar hijyeni de büyük önem taşıyor. Bu nedenle dünya standartlarında temizleyici ürünler ile yapılan temizlik uygulaması yanında sonrasında yapılacak dezenfeksiyon uygulaması da büyük önem taşıyor.

Car care sektöründe bir ilk olacak şekilde bu konuyu gündeme getiren ve farkındalık oluşturan AutoClub sektörün haber kanalı olarak hizmet veren AutoClub TV’de de bu konuya büyük yer verdi. AutoClub Genel Müdürü Turgut Yüksekdağ ile AutoClub Bayii Destek ve İş Geliştirme Müdürü Hüseyin Doğan’ın birlikte yaptıkları programda da gündeme gelen çocuk koltuğu temizliği özellikle anneler tarafından büyük ilgi gördü.