Cam Filmi

Sağlık, konfor, estetik ve güvenlik… Cam filmi uygulaması yaygın olarak bilinenin aksine aracınıza sadece şık bir görünüm katmaz.

Çeşitli özellikleriyle aracınıza yaptırabileceğiniz belki de en faydalı ve aynı şekilde fayda/maliyet oranı en iyi olan aksesuarlardan biridir.

AutoClub bayilerinde uygulanmakta olan cam filmleri yolcuları ve aracın iç aksesuarlarını güneşin kanserojen UV ışınlarından koruyacak şekilde üretilmiştir. Cam filmi uygulaması UV ışınlarını %99 oranında bloke ederken, aracın içine giren ısıyı da renk tonuna göre %30 ile %55 (Açık %30, Orta %45, koyu %55) aralığında izole eder.

Bu özellikleriyle cam filmi özellikle UV ışınlarına karşı ciltleri çok daha hassas olan bebekler ve bütün yolcular için önemli bir sağlık önlemi olmakla birlikte, sağladığı ısı yalıtımı ile özellikle sıcak günlerde sürüş konforunu ciddi şekilde arttırmaktadır. Aracın içine ulaşan güneş ısısı cam filmi sayesinde azaldığı için aynı zamanda kabinin içinin iklimlendirilmesi de kolaylaşmakta ve klimanın verimliliği de artmaktadır.

Uygulamakta olduğumuz cam filmleri dayanıklı yapıları sayesinde bir pasif güvenlik önlemi olarak da işlevsellik sağlamaktadır. Olası bir kaza halinde camları tek parça halinde tutarak yolcu kabinine doğru patlamalarını engelleyerek yolcuların bu sebepten yaralanma ihtimallerini minimize ederler. Aynı şekilde olası bir kapkaç veya hırsızlık girişimi esnasında da cama sağladıkları ekstra direnç sayesinde aracın içerisine ulaşılmasını güçleştirirler.

Son olarak cam filmlerinin araçların dış görünüşüne çok büyük estetik katkı sağladıkları da genel kabul görmüş bir kanıdır. Herhangi bir aracın fabrika kataloğunu incelediğinizde çok büyük ihtimalle aracın camlarının karartılmış olarak görsellendiğini göreceksiniz. Hem estetik, hem de mahremiyet anlamında uygulatmak istediğiniz cam filmini herhangi bir kalite farkı olmadan farklı ton seçenekleri arasından zevkinize göre seçebilirsiniz.

Cam Filmi – Tek Kapı / Sunroof

Cam filmi uygulamalar içerisinde tamir olarak adlandırılabilecek tek kapı cam filmi uygulamaları dönem dönem sağlık amaçlı olarak da kullanılmaktadır.

Cam filmi uygulamalarında dikkat edilmesi gereken tüm özellikler tek cam filmi uygulamalarında da geçerlidir.

Tek cam filmi uygulaması talebi birkaç farklı nedenle karşımıza çıkar.

Daha önce cam filmi yapılmış ve zarar görmüş olan filmlerin değiştirilmesi bu uygulamanın en önemli tercih alanlarından birisidir.

Ön ya da arka camları kendinden renkli satılan otomobillerin diğer camlarının da da buna uyum sağlaması amacı ile yapılan uygulama da bu kapsam içinde değerlendirilebilir.

Son olarak özellikle çocuklar ya da hasta olanlar için özel olarak tek cam filmi uygulaması yapılabilir. Bu uygulama ile tek bir cama özel film farklı geçirgenlikte film uygulaması yapılır.

Tek cam filmi uygulamalarında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta aracın diğer camların rengine uygun film seçilmesi olacaktır.  Özellikle tamir uygulamalarında bu büyük önem taşımaktadır. Aksi durumda oluşacak renk farklılıkları estetik anlamda hoş olmayan görüntüler oluşmasına neden olacaktır.

Sunroof film uygulamaları estetik anlamda değil daha çok sağlık amaçlı olarak yaptırılmaktadır. Güneş ışınlarının otomobilin içine direkt etkisi ile oluşan zararları minimuma indirmeyi hedefleyen bu uygulama sonrasında sunroofun 3 gün açılmaması gerekmektedir.

Tek kapı cam filmi uygulamaları car care uygulama merkezlerinin öneminin ortaya çıkması için de büyük önem taşıyor. Cam filmi uygulamalarına verilen garantiler bu tarz tamirat uygulamalarında önem kazanıyor. Ürün ve hizmetin devamı açısından garanti hizmeti bu uygulamalar ortay çıkıyor.

Ürün ve hizmetin devamı olmaması durumunda ortaya çıkacak renk farklılıkları estetik açıdan sorunlar ortaya çıkaracaktır.

AutoClub Uygulama Merkezlerinde yapılan cam filmi uygulamaları renk solması, uygulama ve üretim hatalarına karşı 10 yıl garantili olarak sunulmaktadır. Bu garantilerin dışında oluşabilecek olumsuzluklar (kaza vb. cam kırılmalarında) sonrasında aynı ürün ve hizmet devamlılığı konusunda da AutoClub garantisi verilmektedir.

Cam Filmi Sökme

Cam filmlerinin uygulanması kadar sökülmesi işlemi de dikkatli ve bilinçli şekilde yapılması gereken bir uygulamadır. Sökme işlemi esansında cam yüzeyinde kalabilecek yapışkanın aracın plastik aksamına ve fitillerine zarar vermeyen yüzey temizleyiciler ile temizlenmesi gerekmektedir. Aynı şekilde arka cama uygulanmış olan filmin de arka cam rezistansına zarar vermeden hassas şekilde ve doğru yöntemlerle sökülmesi gerekmektedir.

Çok uzun dönem garantiler ile sunulan ve uzun bir uygulama ömrü olan cam filmlerinin bazı şartlar sökülmesi de gerekebiliyor. Karşılaştığımız cam filmi sökme talepleri içerisinde en yük orandaki talep öncesinde kullanılan düşük kaliteli cam filmerinde karşılaşılan sorunlar olarak öne çıkıyor.

Solma, renk değiştirme gibi çok sık karşılaşılan bu sorunlar sonrasında cam filminin sökülmesi titizlikle yapılması gereken bir uygulamadır.

Sökme işlemi sonrasında cam da yapışlan kalmaması en çok dikkat edilmesi gereken noktaların başında geliyor. Yine bununla birlikte cama zarar verilmemesi, çizilmemesi dikkat edilmesi gereken noktalardan birisidir.

Bu işlem sırasında cam dışında kalan kısımlara da zarar verilmemesi büyük önem taşıyor. Özensiz yapılan uygulamalarda kapı fitileri ve kapı döşemelerine de zarar verildiği görülmüştür.

Cam filmi sökme işleminin mutlaka profesyonel personeller tarafından, özel ekipmanları ile yaoılması gerekmektedir.

Cam filmi sökme işlemlerinde en çok daikkat edilmesi gereken nokta ise arka cam olmalıdır.

Arka cam üzerinde bulunan ısıtıcı resistanslar çok hassas bir yapıya sahiptir ve özeniz bir uygulama sırasında zarar görebilir. Bu nedenle mutlaka doğru ekipmanla ve profesyonel personeller tarafından yapılması gereken bir uygulamadır arka cam filminin sökülmesi.

Arka cam filmi söküldükten sonra mutlaka resistansların çalışıp çalışmadığı kontrol edilmeli, araç teslimi bu şekilde yapılmalıdır.

Güvenlik Cam Filmi

Aracınızın içinde kendinizi daha güvende hissetmenin en iyi yolu güvenlik filmi uygulamasıdır.

Standart cam filmlerinden yaklaşık 5 kat daha kalın ve çok daha dirençli yapıdaki güvenlik filmleri dışarıdan müdahale ile araç camının kırılarak kabine ulaşılmasını çok büyük ölçüde engellemektedir.

Günümüzde güvenlik ihtiyacı her geçen gün daha da önemli hale geliyor. Hırsızlık ve kapkaç olayları yanında yaşadığımız terör olayları güvelik sorunu çok daha fazla gündemimize getiriyor. Her alanda güvenlik önlemleri artırılıyor.

Otomobiller için en önde gelen güvenlik önlemlerinin başında güvenlik cam filmleri geliyor. Güvenlik cam filmi uygulanan otomobillerin camlarını kırmak, aracın içine girmek neredeyse imkansızdır. Herhangi bir hırsızlık ve kapkaç girişiminde cam kırılmayacağı için çok önemli bir güvenlik artısı sağlar.

Herhangi bir kaza anında güvenlik cam filmi uygulanmış bir aracın camları dağılmayacağı, camı bir bütün halinde tutacağı için trafik kazalarında da otomobil içindekilerin cam kesikleri ile yaralanmasının hatta hayatını kaybetmesinin önüne geçer.

Güvenlik cam filmleri güvenlik konusunda sağladıkları bu özel avantajların yanında cam filminden beklenen tüm avantajlaır da sağlamaktadır. AutoClub bayilerinde uygulanmakta olan güvenlik cam filmleri yolcuları ve aracın iç aksesuarlarını güneşin kanserojen UV ışınlarından koruyacak şekilde üretilmiştir. Bu özelliğiyle güvenlik cam filmi özellikle UV ışınlarına karşı ciltleri çok daha hassas olan bebekler ve bütün yolcular için önemli bir sağlık önlemidir.

Güvenlik cam filmleri de pazarda çok farklı seçeneklerde sunulabiliyor. Farklı fiyat seçenekleri ile sunulan güvenlik cam filmlerinde filmin kalınlığı büyük önem taşıyor. 100 mikron kalınlığında filmler güvenlik cam filmleri için olması gereken standart kalınlıktır.

Kalınlık yanında yapıştırıcı solüsyonun sağlığa zarar veren kimyasallar içermemesi, kısa sürede solmaması ve çizilmemesi istenilen diğer özelliklerdir.

Güvenlik cam filmi yaptıktan sonra camların 3 gün açılmaması önerilmektedir. Böylece henüz yapışma aşamasında olan güvenlik cam filminin zarar görmesi önlenir.

AutıoClub Uygulama Merkezlerinde yapılan güvenlik cam filmleri renk solması, uygulama ve üretim hatalarına karşı 10 yıl garanti ile sunulmaktadır.

Ön Cam Filmi

Sürüş güvenliğini tehlikeye atmayacak ve görüşü engellemeyecek düzeyde en açık renk tonuna sahip ön cam filmi sürüş esnasında gözlerinizin daha az yorulmasını sağlayacaktır.

Ön cam filmi uygulaması sonrasında OGS, HGS, GSM ve GPS sinyalleri engellenmez.

Cam filmi uygulamalarından bağımsız olarak müşterinin isteği üzerine yapılan ön cam filmleri şeffaf olarak satışa sunulmaktadır. (Çok özel hastalıklarda koruma amacı ile renkli ön cam filmleri de uygulanabilmektedir.)

Ön cam filmi güneşin kanserojen UV ışınlarını %99 oranında bloke eder ve %30 ısı yalıtımı sağlar. Güneşli günlerde karşıdan gelen güneş ışınlarını kısıtlayarak daha konforlu bir sürüş sağlar. Gece sürüşlerinde ise karşı istikametten gelmekte olan araçların ayarsız veya aşırı aydınlatan farlarından daha az etkilenilmesini sağlayarak sürüş güvenliğini de arttıracaktır.

Ön cam filmi uygulamaları sırasında kullanılacak filmin kalitesi diğer camlardan çok daha büyük önem taşımaktadır. Ön cam da uygulama yapılacağı için kullanılcak olan filmin solmaması, renk değiştirmemesi büyük önem taşıyor.

Uygulama yapılacak olan alanın steril, tozdan arındırılmış olması, cam filmi uygulamasında kullanılan aletlerin orjinal aletler olması önemlidir. Montaj sırasında filmin kırılmamaması, hava kabarcığı bırakılmaması da sürüş güvenliği açısından büyük önem taşıyan noktalardan birisi.

AutoClub Uygulama Merkezlerinde yapılan ön cam filmi uygulamaları diper tüm cam filmi uygulamaları gibi tozdan arındırılmış, özel odalarda yapılmaktadır. AutoClub’ın özel cam filmi tezgahlarından montaja hazır hale getirilen cam filmleri profesyonel personeller tarafından araca uygulanır. Uygulama aşamasında özel aparatlar ve solüsyonlar kullanılır.

AutoClub Uygulama Merkezlerinde yapılan cam filmi uygulamaları solmaya, uygulama ve üretim hatalarına karşı 10 yıl garantili olarak yapılmaktadır.

Uygulama ile ilgili detaylara ve garanti sürsine web sitemizde bulunan Garanti Sorgulama bölümünden ulaşabilirsiniz.